PERUVIAN harvest® Suszone jagody Miechunki Peruwiańskiej - 150g EKO Zobacz większe

PERUVIAN harvest® Suszone jagody Miechunki Peruwiańskiej - 150g EKO

PEH10

Nowy produkt

PERUVIAN harvest® Suszone jagody Miechunki Peruwiańskiej - Miechunka peruwiańska (Physalis peruviana L.), zwana też miechunką jadalną, rośnie na wyżynach peruwiańskich, niedaleko zachodniego wybrzeża. Jak sama nazwa wskazuje jest to roślina uprawiana w Peru, która szczególnie tam dobrze się rozwija.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

PERUVIAN harvest® - To co najlepsze z Peru dla Świata

PERUVIAN harvest® Getrocknete Physalis-Beeren - Suszone jagody Miechunki Peruwiańskiej - Miechunka peruwiańska (Physalis peruviana L.), zwana też miechunką jadalną, rośnie na wyżynach peruwiańskich, niedaleko zachodniego wybrzeża. Jak sama nazwa wskazuje jest to roślina uprawiana w Peru, która szczególnie tam dobrze się rozwija. Owoc do osiągnięcia dojrzałości jest otoczony zielonym kielichem, który wraz z dojrzewaniem owocu usycha i otacza go niczym cienka papierowa skorupka. Ze względu na pyszny smak jagody miechunki peruwiańskiej są chętnie stosowane do deserów. Odznaczają się również wysoką zawartością składników odżywczych (zob. tabela). Jagody miechunki peruwiańskiej Peruvian Harvest są suszone wolno i w sposób zachowujący ich naturalne wartości a także zgodnie z kryteriami witarianizmu.

ZASTOSOWANIA:

Jako przekąska
Najlepiej spożywać bezpośrednio z torebki lub podane w salaterce. Nasza rada: wymieszaj jagody z orzechami i suszonymi owocami, które lubisz i stwórz swoją własną przekąskę.

Wypieki
Spróbuj naszej miechunki peruwiańskiej w ciastach, tortach lub w chlebie z własnego wypieku. Rada: kto nie lubi rodzynek ten znajdzie w jagodach miechunki smaczną alternatywę.

Przetwory spożywcze
Kieruj się swoją fantazją. Czy to w daniu głównym czy też towarzyszącym mu sosie, w sałatce owocowej bądź koktajlu smoothie – słodko-kwaśny smak miechunki peruwiańskiej potrafi zachwycić w wielu przepisach kulinarnych.

Składniki: 100% jagód miechunki peruwiańskiej z Peru*
*z upraw ekologicznych

SMACZNEGO!

Opakowanie, które trzymasz w ręku jest pełne znakomitości! Zawiera produkt ze starannie wyselekcjonowanych surowców wytworzony w ramach specjalnego procesu produkcji. Bez zastosowania wytworzonych przez człowieka składników zmodyfikowanych genetycznie i trudnych do wymówienia dodatków (środków wiążących, dodatków chemicznych, środków konserwujących, barwiących i aromatyzujących) – wszystko zgodnie z kryteriami witarianizmu i Rozporządzenia UE nr 834/2007 w sprawie produkcji ekologicznej. Produkt z natury nie zawiera żelatyny, glutenu, laktozy i drożdży. Jagody miechunki peruwiańskiej nie są produktem spożywczym jednym z wielu lecz wartościowym artykułem ŻYWNOŚCIOWYM dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zawartość opakowania: 150 g

Uwagi: Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu.
Dystrybutor: Naturalna Medycyna Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 48; 65-128 Zielona Góra, Tel. +48 733 300 548

www.dystrybucja-naturalna-medycyna.pl

Kraj produkcji: Austria. Kraj pochodzenia surowca: Peru.

Certyfikacja: AT-BIO-301 Rolnictwo spoza UE.

Informacja o wartościach odżywczych
Zawartość składników odżywczych w 100 g
Wartość kaloryczna (kJ / kcal) 1165/278
Tłuszcz (g)
w tym
6,06
- nasycone kwasy tłuszczowe (g) 0,77
- kwasy tłuszczowe jednonienasycone (g) 0,78
- kwasy tłuszczowe wielonienasycone (g) 4,20
Węglowodany (g)
w tym
38,90
- cukry (g) 36,80
Błonnik (g) 22,00
Białko (g) 6,01
Sól (g) 0,00
Zawartość witaminy A (μg) 691,67
RWS* witaminy A (%) 86,00
Zawartość potasu (mg) 1800,00
RWS* potasu (%) 90,00
Zawartość fosforu (mg) 210,00
RWS* fosforu(%) 30,00
Zawartość magnezu (mg) 110,00
RWS* magnezu (%) 29,00
Zawartość żelaza (mg) 2,20
RWS* żelaza (%) 16,00
Zawartość miedzi (mg) 0,50
RWS* miedzi (%) 50,00
Zawartość manganu (mg) 0,70
RWS* manganu (%) 35,00
*Referencyjna wartość spożycia