Holistic JärnKomplex - Suplement diety - Żelazo 90 kapsułek Zobacz większe

Holistic JärnKomplex - Suplement diety - Żelazo 90 kapsułek

HO128

Nowy produkt

Holistic JärnKomplex jest suplementem diety zawierającym organiczne związki żelaza i witaminę C. Żelazo jest pierwiastkiem śladowym, który występuje głównie w krwinkach czerwonych (hemoglobinie). Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Holistic JärnKomplex - Suplement diety - Żelazo 90 kapsułek

Holistic JärnKomplex jest suplementem diety zawierającym organiczne związki żelaza i witaminę C. Żelazo jest pierwiastkiem śladowym, który występuje głównie w krwinkach czerwonych (hemoglobinie). Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza.

Składniki: diglicynian żelaza (II), wyciąg z aceroli (Malpighia glabra), substancja wypełniająca (hydroksypropylometyloceluloza), glukonian żelaza (II), substancja przeciwzbrylająca (wyciąg z ryżu).

Kapsułka pochodzenia roślinnego z celulozy drzewnej.

Zawartość opakowania: 90 kapsułek

Porcja dzienna zawiera: 25 mg żelaza (179% referencyjnych wartości spożycia); 100 mg wyciągu z aceroli zawierającej 25 mg witaminy C (31% referencyjnych wartości spożycia).

Sposób użycia dla dorosłych: 1 kapsułka dziennie. Zalecana dzienna porcja nie powinna zostać przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Magazynowanie:Chronić przed wilgocią i przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dystrybutor: Naturalna Medycyna Sp. z o.o. Wilkanowo ul. Piaskowa 5, 66-008 Świdnica; www.dystrybucja-naturalna-medycyna.pl. Kraj produkcji: Szwecja.

Najlepiej spożyć przed końcem: Data podana na opakowaniu (Bäst före utgången av).

  

Opinia eksperta: 

Agnieszka Piskała-Topczewska

Dietetyczka, diet coach

Anemia i związane z nią niedobory żelaza są coraz częstszą przyczyna wielu problemów szczególnie wśród kobiet. Osłabieniu, apatii, spadkowi sił witalnych można często zapobiec dbając o odpowiednia podaż żelaza i witaminy C, która ułatwia wchłanianie tego niezbędnego składnika odżywczego. W dzisiejszych czasach wiele osób świadomie ogranicza spożycie mięsa, co jest zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia lub wręcz je eliminuje. Ważne jest jednak, aby pewne eliminacje żywieniowe zsynchronizować z odpowiednią suplementacją. Holistic JärnKomplex łączy w sobie formę łatwo przyswajalnego żelaza z witaminą C. Ten preparat sprawdzi się w przypadku osób na diecie wegańskiej, wegetariańskiej, kobiet z obfitymi miesiączkami, ale również w przypadku dorastającej młodzieży, która świadomie decyduje się na eliminacje produktów odzwierzęcych z diety.  Odpowiednia suplementacja preparatem zawierającym żelazo powinna być oparta o diagnostykę i skonsultowana z lekarzem lub dietetykiem, w celu ustalenia optymalnej dawki.