Holistic Kurkumin Liposomal - Suplement diety - Kurkumina 60 kapsułek Zobacz większe

Holistic Kurkumin Liposomal - Suplement diety - Kurkumina 60 kapsułek

HO125

Nowy produkt

Holistic Kurkumin Liposomal jest suplementem diety zawierającym standaryzowany ekstrakt z kurkumy, zawierający minimum 95% kurkuminoidów, zamknięty w liposomach. Liposomy ułatwiają transport substancji do komórek organizmu

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Holistic Kurkumin Liposomal - Suplement diety - Kurkumina 60 kapsułek

Naturalna Medycyna Sp. z o.o. Wilkanowo ul. Piaskowa 5, 66-008 Świdnica

index: HO125

Holistic Kurkumin Liposomal jest suplementem diety zawierającym standaryzowany ekstrakt z kurkumy, zawierający minimum 95% kurkuminoidów, zamknięty w liposomach. Liposomy ułatwiają transport substancji do komórek organizmu.

Składniki: Ekstrakt z korzenia kurkumy [Curcuma longa L.], substancja wypełniająca (fosfolipidy kwasu palmitynowo-oleinowego - pochodzące ze słonecznika).

Kapsułka pochodzenia roślinnego z celulozy drzewnej.

Zawartość opakowania: 60 kapsułek

Porcja dzienna zawiera: 520 mg ekstraktu z korzenia kurkumy - 494 mg kurkuminoidów.

Sposób użycia dla dorosłych: 2 kapsułki dziennie. Zalecana dzienna porcja nie powinna zostać przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią. Nie stosować przy wrzodach żołądka i/lub kamieniach żółciowych.

Magazynowanie: Chronić przed wilgocią i przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dystrybutor: Naturalna Medycyna Sp. z o.o. Wilkanowo ul. Piaskowa 5, 66-008 Świdnica; www.dystrybucja-naturalna-medycyna.pl. Kraj produkcji: Szwecja.

Najlepiej spożyć przed końcem: Data podana na spodzie opakowaniu (BBE).

  

Opinia eksperta:

Daria Łukowska
Dietetyczka, popularyzatorka nauki.
Autorka serii na kanale YT „Forma na życie”

 

Kurkuma znana jest od tysięcy lat ze swoich leczniczych właściwości. Jednak z racji intensywnego rozwoju możliwości badawczych w nauce dopiero niedawno określono szczegółową zawartość składników bioaktywnych w kurkumie, a także zbadano dokładne mechanizmy ich działania. Głównym naturalnym polifenolem występującym w kłączu kurkumy jest kurkumina. Z tego względu też od lat lecznicze właściwości kurkumy doceniano w krajach azjatyckich. Ceniono je głównie ze względu na właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, antymutagenne, przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe. Kurkuma może przynosić ulgę w dolegliwościach trawiennych, ponieważ pobudza wydzielanie żółci, pobudza wydzielanie gastryny, sekretyny i enzymów trzustkowych. Aby zapewnić sobie większą absorpcję kurkuminy z preparatu, warto wybrać wersję liposomalną. Składnik odżywczy kapsułkowany w liposomach - tak jak w tym przypadku kurkumina - jest bezpośrednio wprowadzany do komórek jelita cienkiego, które to są odpowiedzialne za wchłanianie składników odżywczych z naszej diety. Mówiąc wprost - liposomalna formuła kurkuminoidów, czyli substancji czynnych w kurkuminie, ma wyższą biodostępność niż inne suplementy kurkuminy.