Holistic Oreganoolja Olejek z oregano 30 ml Zobacz większe

Holistic Oreganoolja Olejek z oregano 30 ml

HO117

Nowy produkt

Holistic Oreganoolja jest suplementem diety zawierającym olejek z oregano.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Holistic Oreganoolja - Suplement diety - Olejek z oregano 30 ml
Holistic Oreganoolja jest suplementem diety zawierającym olejek z oregano.
Składniki: substancja wypełniająca: 60% ekologicznej oliwy z oliwek*, 40% olejku z oregano (zawierający 82% karwakrolu) [Origanum vulgare].
* wyprodukowany zgodnie ze standardem rolnictwa ekologicznego - certyfikacja: GR-BIO-01
Zawartość opakowania: 30 ml
Porcja dzienna zawiera: od 20,6 mg oleju z oregano (17 mg karwakrolu) - do 62 mg oleju z oregano (51 mg karwakrolu).
Sposób użycia dla dorosłych: 2 krople przyjmować od 1 do 3 razy dziennie. Uwaga, należy wymieszać 2 krople z wodą, innym olejem spożywczym lub miodem. Nie powinien być przyjmowany w postaci nierozcieńczonej. Zalecana dzienna porcja nie powinna zostać przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Magazynowanie: Chronić przed wilgocią i przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Dystrybutor: Naturalna Medycyna Sp. z o.o. Wilkanowo ul. Piaskowa 5, 66-008 Świdnica; www.dystrybucja-naturalna-medycyna.pl. Kraj produkcji: Szwecja.
Najlepiej spożyć przed końcem: Data podana na spodzie opakowania (BF).

 

Opinia eksperta:

Daria Łukowska
Dietetyczka, popularyzatorka nauki.
Autorka serii na kanale YT „Forma na życie”

Zazwyczaj jako pierwsze skojarzenie z oregano przychodzi nam smak pizzy. I choć faktycznie jest to standardowa przyprawa, zwłaszcza w kuchni włoskiej, tak oregano ma dużo więcej zastosowań niż mogłoby się wydawać. Choć współcześnie oregano nie jest wykorzystywane zbyt powszechnie w celach leczniczych, to ma bardzo długą historię zastosowania medycznego. W starożytnym Egipcie zalecano ją między innymi na ukąszenia jadowitych zwierząt. Dawni medycy stosowali mieszankę ziołową z dodatkiem oregano jako lek uśmierzający bóle głowy, wiatropędny oraz jako antidotum przy różnego rodzaju zatruciach. Do dziś lebiodka przez niektórych stosowana jest jako lek przeciwskurczowy, dezynfekujący, moczopędny, antyseptyczny (na przykład w bólach zębów) i przeciwzapalny. Przydać się może w zaburzeniach trawienia, a także pomaga w leczeniu chorób dróg oddechowych. Co do aktualnego zastosowania olejku z oregano na ludziach – liczne badania pokazują, że związki fenolowe zawarte w oregano, w tym karwakrol, tymol, seskwiterpeny i inne odpowiadają za hamowanie wzrostu drobnoustrojów takich jak Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Helicobacter pylori, Staphylococcus aureus czy Mycobacterium terrae. Związki zawarte w olejku z oregano powodują uszkodzenie błony komórkowej bakterii, co doprowadza do zachwiania jej integralności i wyciek ważnych składników wewnątrzkomórkowych. Karwakrol ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwzjadliwe przeciwko Candida auris. Wykazuje również zwiększone działanie przeciwgrzybicze w połączeniu ze środkami przeciwgrzybiczymi. Dlatego uważa się, że związek ten ma potencjał, aby przekształcić go w nowy środek przeciwgrzybiczy.